čtvrtek 9. července 2015

Ženský píšou hůř než chlapi

Jsem sama na pár dnů. Úplně sama. 
Místo abych korálila, válela jsem se dneska na gauči u knížky a u noťasu. Koupila jsem si ve městě giuncattu s rukolou, rizoto na víkend, italský špagety a dvoje slevněný letní šaty. 
Čtu knížku o stalkerovi. Tuhle. Porušuju svůj zvyk nečíst spisovatelky. "Ich" forma a docela znepokojivý obraz toho, co všechno na sebe člověk dokáže vykecat na sítích... Ale jinak tak nějak průměr. Zcela otevřeně říkám, že ženský píšou hůř než chlapi... A výjimky potvrzujou pravidlo. Anebo jsem napůl chlap a chlapský styl psaní je mi bližší. Ty ženský pohledy na věc buď nechápu nebo zas chápu až moc a ani jedna varianta mi nevyhovuje.
Zastavila jsem se v knihovně a přinesla si další tři knížky. A to mám ve své vlastní knihovně celou jednu polici nepřečtených knih! Jenže ty z knihovny půjčené mají vždycky při čtení přednost... Protože ty moje vlastní přece můžou počkat, nemusí se nikam vracet. Jenže při většině dalších návštěv knihovny stejně nedokážu skoro nikdy ty knížky jen vrátit, aniž bych si odtud odnesla další na přečtení. A ty pak mají zase přednost - a tak je to pořád dokola :-)

Po dvou měsících se mi podařilo dokončit lariat: A poslední dvoje náušnice jsou úplně nové (ty rybičky jsem dodělala včera).2 komentáře:

  1. Nádhera jako vždy. Teprve teď jsem pochopila anglické slovo, otřepané "breathtaking" - protože při pohledu na tu jemnou krásu se tají dech.

    Jaký dvoje šatyyyy?

    OdpovědětVymazat
  2. Liška: Mám doma už x let několikery letní šaty z takovýho místního obchodu s batikovaným oblečením. Hrozně dobře se v nich v létě chodí... Jenže už je mám některý spoustu let a je to na nich znát... Některý už nemůžu nosit ven. Tak jsem šla nějaký dokoupit :-))) Bohužel nemají ani pořádný webový stránky: http://www.bobbatik.cz

    OdpovědětVymazat