pondělí 6. února 2017

Makám na Bergamo

Pracuju. Výlet do Bergama se blíží a já chci mít co utrácet :-) Abych to pak zase využila na další kousky šperků... Nejedu učit ani se učit. Jen zevlovat.
Koupila jsem letenky pro sebe a pro dceru, zarezervovala ubytování v apartmánu někde nedaleko "Starého města" (protože to vypadá na fotkách jako fakt krásné italské centrum města) a hodlám se ve svých téměř pětačtyřiceti letech konečně odvážit vystrčit paty z domu a nezávisle na cestovkách a organizátorech konečně učinit první samostatný výlet "za hranice všedních dnů" :-)
A tak nějak doufám, že to třeba nebude výlet poslední, ale mohl by být první z řady dalších...

Poslední dobou fakt utíkám ke korálím, protože v práci je to čím dál horší. Před pár dny jsem měla příšernej pocit, že už je na mě nahlíženo jako na starou strukturu, protivnou otravnou bábu, co akorát prudí s trváním na starejch zkostnatělejch postupech a "udržuje tyhle mrtvoly zbytečně naživu" - jak mi bylo řečeno. To, že tím chráním prdel i těm, kteří tenhle názor mají, už je vedlejší. Asi o to nestojí. Takže jsem poprvý za tu spoustu let měla fakt pocit, že už se tam nehodím. Že jsem nemoderní a stará a zbytečně puntičkářská (i když jde sakra o peníze).
Že nestojím o to, dělat si vlivný kámoše. Zavazovat si lidi kolem sebe. Protislužby - protože "já s ním musím být zadobře" i kdyby čert na koze jezdil a i kdyby to bylo na úkor těch, na kterých tolik nezáleží, protože to nejsou osoby důležité... Už je to tady zas. Odmítám přivírat oči kvůli zájmům těch "důležitých", protože zásady jsou jen pro ty nedůležité... Je to na poblití. Sralo mě to vždycky a sere mě to pořád.
Vždycky jsem zastávala názor, že sebestředné, namyšlené, arogantní šéfy bez šperky špetky sebereflexe produkuje jejich okolí tím, s jakou servilností se k nim chová a do jaké míry praktikuje anální alpinismus.

Ale zpět ke korálím. Jedna zakázka za oceán:


No a pak jsem opustila můří stereotypy a zkusila úplně něco nového :-)
5 komentářů:

 1. Dobrý den, ptáčci jsou překrásní a ten poslední - červenka ?? je naprosto úžasný !! Moc milé věci, krása !!
  Lucie

  OdpovědětVymazat
 2. U ptáčků jsem si dovolila nedržet se žádné předlohy :-) To jsem dělala u těch velkých můr a včel. Takže podobu ptáčků nestvořila příroda, ale já. Je to osvěžující, porušovat pro jednou zas pravidla :-)

  OdpovědětVymazat
 3. krásnej překlep:
  "arogantní šéfy bez šperky sebereflexe"

  v kontextu blogu o šperkách.
  A sebereflexe vlastně šperk je!!

  já bych takový šéfy a hlavně kolegy nezvládala, to by mi bylo blbě.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Teda se přiznám, že to po sobě jednak moc nečtu a druhak mi to slovo právě asi přišlo tak případný a samozřejmý, že mě ani nenapadlo, že je tam blbě :D
   Zrovna dneska jsem si na FB psala s kámoškou, co už ve "firmě" nějakou dobu není a bavily jsme se o tom, jaký to je si jít za svým, aby člověk dělal, co ho baví... Jí se to částečně podařilo a mně došlo, že nebejt těch korálí, tak už bych asi trávila svůj čas na Lexíku :D Ne, fakt - upřímně si nedokážu představit, že bych tuhle srdeční záležitost neměla. Asi by mě ty pracovní sračky sežraly...

   Vymazat
 4. Překontrolovat eToro, největší sociální investiční síť na světě, kde miliony klientů vydělávají kopírováním obchodních rozhodnutí našich nejlepších obchodníků.

  Kolektivní rozum Obchodníci, kteří využívají eToro's CopyTrader™, mají o 60% větší pravděpodobnost výhry

  Otevřené obchody na eToro - 227,651,647

  OdpovědětVymazat