neděle 31. ledna 2016

Jo!!!! Dopadlo to :-)

Výsledky zkoušky jsem se dozvěděla přesně za týden a jeden den. V úterý. Potvrdilo se to, co mi říkali všichni kolegové, kteří tím prošli - když po téhle zkoušce máte pocit, že jste to nedali, tak jste to dali. Když si myslíte, že to bylo v pohodě, většinou to dopadne špatně. Takže úměrně k mému rostoucímu úděsu během toho týdne čekání, kdy jsem si postupně uvědomovala další a další chyby, který jsem tam udělala a zdálo se mi čím dál míň pravděpodobnější, že to dobře dopadlo, byl výsledek přesně opačný. Dosáhla jsem 2. (tudíž požadované a kýžené) úrovně ve všech čtyřech oblastech - poslech, mluvení, čtení, psaní.

Takže juchů, mám to! A tím mám tedy klid pokud se tohoto kvalifikačního požadavku týká :-)
Bonusem navíc je to, že jsem byla nakonec jediná, kdo to takhle kompletně dal, jak jsem se dozvěděla den na to. Což potěšilo moje ego, protože během těch čtyř měsíců jsem měla mnohokrát pocit frustrace, neboť několik spolužáků se jevilo mnohem sebevědomějších a zdatnějších než já a řeči typu "mně se to nezdálo tak těžký" a "to bylo v pohodě", zatímco já jsem mnohokrát ušolíchala poslechový test s bídou na 60%, mě dokázaly dosti zdeptat. 
No, zjevně to občas dostatečné sebevědomí nezachrání :-)

Zítra (nebo v nejbližších dnech) mě čeká cosi nepříjemného, co nemůžu nijak ovlivnit a stalo se to, když jsem v práci vůbec nebyla. Přesto si vrchní šéf přeje umejt hlavy všem... Nesnáším to! Intriky a závist a pomluvy a mravokárci a přetvářka a falešný podlízání a falešný přátelství a manipulace - k zblití.

Radši zpátky ke šperkům. První náramek letošního roku je trošku jiný barvou i stylem než moje obvyklé motivy:
Mám hotové i další věci, ale ty zase až příště. Taky mám nafocených pár fotek z výroby tohoto náramku, takže časem vložím :-)

4 komentáře:

 1. Ten náramek je nádhernej! Ach, tady když vidím tvoje výrobky, málem vždycky ucvrnknu blahem.

  A gratuluju ke zkoušce! To musela být nějaká už vznosná, já mám jen First certificate.
  Největší risk je pro mě poslech. Škrkající magič, zrovna nějaká tématika blbá a než si zvyknu na způsob hovoru těch dotyčných, je to v čudu.

  OdpovědětVymazat
 2. Liško, vznosná není ani náhodou. První level je jen základní komunikace (ten mám splněnej z roku 2014) a ten druhej je takovej lepší první - takže trochu lepší základní komunikace ve všeobecné tématice. Žádný odbornosti a podobný věci, prostě aby člověk obstál v běžných situacích a nevypadal jako blbec :-)

  Najdeš to tady: http://www.unob.cz/cjv/stranky/testovani_format.aspx Vpravo pak na tý stránce někde jsou i deskriptory, co má jednotlivá úroveň zvládat.

  OdpovědětVymazat
 3. Deskriptory - to zní taky vznosně. :)
  A gramatika v písemné formě - doplnění správných tvarů, předložkových vazeb apod.? To je asi v rámci jednak ústní formy a jednak slohu...
  Tybrďó ale to je Něco - pro NATO a obranu. Čekala bych, že se tam bude vstávat ještě později, že nepěstujou tak brzká ptáčata, jako byl Franz Josef.

  OdpovědětVymazat
 4. Jj, při té kecací části si testnou, jak jsi na tom se slovesama v časech a předložkama atd., dávaj i otázky vyloženě na to, aby si zjistili, jak na tom člověk je. No a v tom psaní taky to podle toho hodnotí, jestli ten text dává nějakej smysl a není v něm moc chyb :-)))

  Jinak s poslechem to mám stejně... než si zvyknu na tu mluvu, odjede ta nahrávka podruhý a já v chaosu a zmatku nestihnu přeložit všechny ty čtyři odpovědi, prásknu tam něco, co mě první napadne a doufám, že jsem to v tý rychlosti odhadla správně...

  OdpovědětVymazat